Foto 16.01.2023

Ziemas ceļojumos gūtās traumas var izmaksāt tūkstošiem eiro

Kalnu slēpošanas un snovošanas cienītājiem janvāris un februāris ir tieši tie mēneši, kad visbiežāk ceļojumam izvēlas tādus galamērķus kā Itālijas, Francijas, Slovākijas, Šveices, Austrijas, kur baudīt gan ziemas sporta aktivitātes, gan krāšņos dabas skatus. Taču problēmas sāk rasties, ja uz kalna tiek gūtas traumas, nepieciešama evakuācija un ārstēšana stacionārā. Un jārēķinās, ka šādā gadījumā, izmaksas var pārsniegt lidmašīnas biļešu, atpūtas namiņu īri.

Līdz ar iedzīvotāju vēlmi ceļot aug arī atlīdzību skaits.

Neskatoties uz ekonomisko situāciju, cilvēki turpina ceļot, bet arvien biežāk paši ceļotāji vairāk sāk iedziļināties ceļojumu polises nosacījumos, izvēloties ar lielākiem segumiem un apdrošināto risku skaitu.

Ceļotāji no Latvijas ir īpaši iecienījuši Itālijas slēpošanas kūrortus. Tāpat salīdzinoši liels apdrošināšanas gadījumu skaits fiksēts Austrijā un Slovākijā.

Uz kalna gūtas traumas cena – simtiem un pat tūkstošiem eiro.

Aptuveni 62% no visām izmaksātajām atlīdzībām ziemas sezonā saistītas ar gūtajām traumām, nodarbojoties ar ziemas sporta veidiem.

Jebkurš ziemas sports ir bīstams neatkarīgi no tā vai izvēlaties slēpot, vai snovot, bet traumas parasti ir ļoti smagas.

Diemžēl traumas, ko gūst ziemas sportu cienītāji uz kalna, ir ļoti nopietnas un smagas, un dažkārt pat ir nepieciešama evakuācija ar helikopteru, kas ir ļoti, ļoti dārgi, un izmaksas var pārsniegt pat 8000 eiro.

Tāpēc pirms došanās ceļojumos noteikti vajadzētu parūpēties par atbilstošas ceļojumu apdrošināšanas polises iegādi.

Ceļotājus nepatīkamas situācijas piemeklē ne tikai uz kalna

Traumas nav vienīgās likstas, piemēram, daudzi ceļotāji saslimst vai gūst sadzīves traumas un ceļojumā nemaz nedodas. Šādos gadījumos ceļotāju glābj apdrošināšanas polises ceļojumu atcelšanas risks, kas kompensē izdevumus par plānoto ceļojumu.

Tāpat polise segs tādas nepatīkamas situācijas, kad, piemēram, trase izrādījusies slēgta vai arī sporta inventārs ticis sabojāts pārvadāšanas laikā vai nozaudēts.

Kopumā cilvēki par dažādiem riskiem ir labi informēti, der atgādināt par situācijām, kad ceļojumu nākas pārtraukt vai negribot nodarīts kaitējums citam atpūtniekam.

Vajadzētu atcerēties, ka katrā slēpotāju un snovotāju polisē ļoti svarīgs risks ir civiltiesiskās atbildības apdrošināšana, jo katru gadu prasības par kaitējumiem, kurus ziemas sporta cienītāji netīši nodarījuši citu personu veselībai vai mantai pieaug.

Autortiesības © Aon Baltic Privātuma politika. Portāla noteikumi. Global Aon Statement.