Foto 01.11.2022

Veikta vēsturiski lielākā izmaksa no OCTA Garantijas fonda par Latvijā notikušu ceļu satiksmes negadījumu

Šī gada septembrī Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) veicis vēsturiski lielāko izmaksu no OCTA Garantijas fonda par ceļu satiksmes negadījumu (CSNg) Latvijā, kuru izraisījis vadītājs alkohola reibumā, turklāt transportlīdzeklis nebija apdrošināts.

Kopējā atlīdzību summa pārsniedz 250 tūkstošus eiro, kas izmaksāta CSNg cietušajiem.

2020. gada 20. maijā Rīgā, Latgales priekšpilsētā transportlīdzekļa vadītājs alkohola reibumā, kurš pērvietojās ceļu satikmē ar neapdrošinātu transportlīdzekli, braucot pa Bultu ielu, neapstājās krustojumā ar Prūšu ielu pie ceļa zīmes „Dodiet ceļu“, un taranēja pa to braucošo trolejbusu. Trolejbuss ietriecās daudzstāvu ēkā, kurai sienā izsita aptuveni divus kvadrātmetrus lielu caurumu. Kopumā CSNg cieta septiņas personas, no kurām sešas nogādāja medicīnas iestādē, bet viena no hospitalizācijas atteicās.

Tiesa nolēma atzīt par vainīgu negadījuma izraisītāju noziedzīga nodarījuma izdarīšanā un sodīt ar brīvības atņemšanu uz četriem gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz sešiem gadiem. No OCTA Garantijas fonda cietušie saņēma atlīdzības 250 625,34 eiro apmērā gan par veselībai, gan mantai nodarītajiem zaudējumiem.

Līdz šim Latvijā vēsturiski lielākā atlīdzība izmaksāta bija 2008. gadā – 139 tūkstoši eiro, kas ir gandrīz divreiz mazāka. Savukārt 2006. gadā Īrijā par ārzemēs notikušu CSNg, kuru izraisīja Latvijā reģistrēts neapdrošināts transportlīdzeklis, bija vairāk nekā pusmiljons eiro. LTAB valdes loceklis Juris Stengrevics, piebilst, ka ļoti bieži šādu CSNg gūto traumu rezultātā cietušajiem nepieciešama ilgstoša ārstēšanās vai iestājas invaliditāte, tādēļ atlīdzība par nodarītajiem zaudējumiem tiek maksāta daudzu gadu garumā.

OCTA Garantijas fonds izveidots 1997. gadā un tā primārais uzdevums ir nodrošināt OCTA nozares stabilitāti valstī, t.sk., segt cietušajiem radītos zaudējumus, ja CSNg ir izraisīts ar neapdrošinātu transportlīdzekli. Pēc tam cietušajiem izmaksātā zaudējumu summa tiek piedzīta no CSNg izraisītāja – neapdrošinātā transportlīdzekļa īpašnieka vai vadītāja. Garantijas fonda līdzekļus veido apdrošinātāju veiktās vienreizējās iemaksas, regulāri ikmēneša atskaitījumi no OCTA prēmijām, apdrošinātāju veiktās papildu iemaksas, LTAB regresa kārtībā atgūtie līdzekļi par CSNg rezultātā nodarītajiem zaudējumiem, kā arī ieņēmumi no fonda līdzekļu glabāšanas un ieguldīšanas.

Autortiesības © Aon Baltic Privātuma politika. Portāla noteikumi. Cookie Preferences