Foto 24.01.2023

Seši padomi tiem, kuri dodas slēpot uz ziemas kūrortiem

Pēc divu gadu pandēmijas ierobežojumiem ziemas sporta cienītāji atkal aktīvi atgriežas slēpošanas kūrortos. Salīdzinot ar 2021.gadu, kad  pat par 95 procentiem samazinājās uz ārzemēm braucošo slēpotāju skaits, pagājušajā ziemā šis skaits pieauga par 23 procentiem, bet šogad - vēl par 26 procentiem.

Apdrošināšanas speciālisti norāda, ka tiem, kuri dodas slēpot, jāzina dažas svarīgas lietas, lai bez raizēm varētu izbaudīt ziemas atvaļinājumu ārzemēs.

Populārākie slēpošanas galamērķi tradicionāli joprojām ir Polija, Itālija, Slovākija, Šveice, Francija, Austrija un Gruzija. Pēc ceļojumu apdrošināšanas polišu norādītajiem virzieniem. Tad  gandrīz trešā daļa (31%) slēpotāju izvēlas netālo galamērķi - Poliju, ceturtā daļa (24%) - Itāliju, vēl 23% - Slovākiju un 17 % - Austriju.

Tādi ziemas sporta veidi kā slēpošana vai snovbords, diemžēl, bieži vien ir saistīti ar nelaimes gadījumiem, tāpēc, lai mazinātu to radītos zaudējumus, vēlams noformēt ceļojumu apdrošināšanu. Apdrošināšanas gadījumu statistika liecina, ka slēpotāji visbiežāk savaino ceļa locītavas un saites, kā arī gūst plecu un krūškurvja traumas pēc neveiksmīga kritiena.

Turklāt citi slēpotāji nereti kļūst par traumu cēloni, saduroties ar apkārtējiem ziemas sporta cienītājiem.  Šādos kritienos vai sadursmēs  tiek gūtas vieglas vai smagas traumas, tiek salauztas slēpes vai sniega dēļi, kā arī tiek bojāts cits sporta bāzes inventārs.

Dodoties slēpot, vēlams parūpēties par visaptverošu ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz visus aktuālos riskus, piemēram, nelaimes gadījumus vai brauciena pārtraukšanu, civiltiesisko atbildību. Pareizi izvēloties apdrošināšanas summas, tās pietiks ne tikai pirmās palīdzības sniegšanai, bet arī sarežģītākai ārstēšanai un rehabilitācijai, lai segtu citai personai un viņa īpašumam radušos bojājumus.

Pēc apdrošināšanas ekspertu statistikas datiem, medicīnisko palīdzību parasti sniedz privātās medicīnas iestādes netālu no slēpošanas kūrortiem, kuru pakalpojumi ir dārgāki. Turklāt ievērojams skaits negadījumu notiek slēpošanas trasēs, no kurām cietušos var evakuēt tikai ar helikopteru – šādos gadījumos ārstniecības izdevumu summa var sasniegt pat 10 tūkstošus EUR un vairāk.

Šajā sezonā aktīvā ziemas sporta veida cienītājiem jāatceras vairāki būtiski aspekti.

Veicot ceļojuma apdrošināšanu ļoti svarīgi ir norādīt, ka dodaties slēpot – tas palīdz precīzāk novērtēt riskus brauciena laikā un līgumā paredzēt nepieciešamās palīdzības sniegšanu.

Vēl viens svarīgs jauninājums – sākot no 2022. gada dodoties slēpot uz Itāliju, slēpotājiem jābūt civiltiesiskās atbildības apdrošināšanai. Itāļi šī apdrošināšanas pakalpojuma nepieciešamību vērtē līdzīgi kā autovadītāju civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu uz ceļiem, jo ​​daudzu negadījumu laikā tiek nodarīts ievērojams kaitējums citu cilvēku veselībai un īpašumam, tiek ietekmēts arī slēpošanas bāzu inventārs. Lai izvairītos no situācijām, kad ceļotāji nevar uzreiz segt savas vainas dēļ nodarītos zaudējumus, itāļi jau iepriekš pieprasa obligāto civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu.

  1. Pirms dodaties ceļojumā, noteikti pārbaudiet kādas prasības ir jāievēro tūristiem ārvalstīs. Jo bagātāka valsts (piemēram, Šveice, Austrija vai Itālija), jo lielākas summas jums ir nepieciešams apdrošināt, lai segtu visas dzīves situācijas, pat glābšanu helikopterā, operācijas vai ilgtermiņa aprūpi. Pārliecinieties, ka jums ir visaptveroša ceļojumu apdrošināšana ar iekļautu atbildības segumu.
  2. Slēdzot apdrošināšanas līgumu, norādiet precīzu ceļojuma mērķi – tas palīdzēs nodrošināt, ka visos apdrošināšanas gadījumos tiks nodrošināta visaptveroša palīdzība un apdrošināšanas segums. Atcerieties, ka slēpotājiem Itālijā ir obligāta civiltiesiskās atbildības apdrošināšana, un par tās neesamību tiek piemērots naudas sods.
  3. Dodoties slēpot, neizmantojiet bezceļu slēpošanas trases – ja šādā trasē notiks negadījums, apdrošināšanas segums nebūs spēkā un visas izmaksas būs jāsedz no savas kabatas.
  4. Slēpošanas laikā nelietojiet alkoholu, narkotikas vai citas apreibinošas vielas - iereibušām personām apdrošināšana nebūs spēkā. Tāpat vienmēr ievērojiet norādījumus – par apdrošināšanas gadījumiem netiek uzskatīti nepamatoti riski un apzināta rīcība.
  5. Lūdzu, ņemiet vērā, ka ceļojumu apdrošināšanas izmaksās jāiekļauj risks saslimt ar Covid-19. Pandēmija vēl nav beigusies, un katra valsts jebkurā laikā var patstāvīgi lemt par slimo izolāciju. Jūsu apdrošināšanas polisei ir jāsedz arī šis risks, un apdrošināšanas summai jābūt pietiekamai, lai segtu 1-2 nedēļu izolācijas izmaksas.
  6. Salīdziniet dažādu apdrošināšanas kompāniju cenas un nosacījumus, lai pārliecinātos, ka apdrošināšanas summa un nosacījumi ir piemēroti jūsu ceļojuma raksturam un vajadzībām.
Autortiesības © Aon Baltic Privātuma politika. Portāla noteikumi. Global Aon Statement.