Foto 21.12.2022

Pirmssvētku laikā aicinām autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem lielveikalu stāvvietās

Auto stāvvietās izraisīto avāriju skaits palielinās tieši pirmssvētku laikā, par to liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) apkopotie datiem par ceļu satiksmes negadījumu (CSNg) skaitu publiskās autostāvvietās pēdējā gada laikā.

Pirmssvētku laiks daudziem saistās ar lielu stresu un steigu – jāsarūpē dāvanas, jāiegādājas mielists svētku galdam, jāpmeklē dažādi pasākumi, un nereti  tas viss tiek atlikts uz pēdējo brīdi. Tāpēc visai bieži izmantojam lielveikalus, bet savu ērtību labad arī auto stāvvietu meklējam pēc iespējas tuvāk lielveikalu durvīm. Nereti lielveikalu auto stāvvietās automašīnas tiek novietotas ļoti cieši viena pie otras, ka izkāpšana no auto ir gandrīz vai neiespējama. Atklāta tipa autostāvvietās jāņem vērā arī laikapstākļi un fakts, ka sniega dēļ, var veidoties iebrauktas rises, kas veicina saslīdēšanu.

Vislielākais negadījumu skaits publiskajās auto stāvvietās ir novērojams vienu līdz divas nedēļas pirms svētkiem, bet nedēļā pēc svētkiem – tas samazinās. Ir svarīgi pārliecināties, ka transportlīdzekļim ir derīga OCTA apdrošināšana, jo stāvvietas teritorijas, tāpat ka braucamie ceļi ir paredzēti transporta kustībai, līdz ar to, arī tur darbojas ceļu satiksmes noteikumi un OCTA apdrošināšana ir obligāts apdrošināšanas veids.

Vislielākais CSNg skaits – 26, reģistrēts nedēļu pirms pērnā gada Ziemassvētkiem.

Autortiesības © Aon Baltic Privātuma politika. Portāla noteikumi. Global Aon Statement.