Foto 28.02.2023

Pērn satiksmes negadījumos visbiežāk cietušas Mercedes, BMW un Mitsubishi markas automašīnas

Pērn satiksmes negadījumos visbiežāk cietušas BMW, Mitsubishi un Mercedes Benz marku vieglās pasažieru automašīnas, turpretī  visretāk -  Suzuki, Dacia un Fiat. 

BMW markas automašīnas pērn Latvijā ierindojās pirmajā vietā, atstājot aiz sevis Mitsubishi un Mercedes Benz. Turklāt visas nosaukto marku automašīnas izceļas arī ar salīdzinoši dārgiem remontdarbiem. Savukārt, pēc ceļu satiksmes negadījumiem būtiski pieag OCTA apdrošināšanas izmaksas vainīgajam transportlīdzeklim.

Lexus, Audi un Land Rover attiecīgi sarakstā ierindojās nākošās. Pirmo desmitnieku noslēdz Kia, Volkswagen, Seat un Mazda.

Gadu gaitā sabiedrībā ir izveidojušies stereotipi par cilvēka izvēli attiecībā uz automašīnas marku, taču ne vienmēr tie ir patiesi. Taču daļa patiesības tomēr tur slēpjās, jo jaudīgākas, sportiskākas automašīnas izvēlas azartiskāki cilvēki, kas vairāk riskē kā dzīvē, tā arī uz ceļa.

Visdisciplinētākie pērn bijuši Suzuki vadītāji, kuri satiksmes negadījumos iekļuvuši gandrīz divreiz retāk nekā BMW. Nākamie «disciplinētākie» zīmoli ir Dacia, Fiat, Opel, Cupra, Honda, Mini, Toyota, Nissan, Citroen un Subaru, kas izrādījušies arī remontēšanā visizdevīgākie auto. 

Autortiesības © Aon Baltic Privātuma politika. Portāla noteikumi. Cookie Preferences