Foto 16.08.2022

Par 39% palielinājies elektrisko skrejriteņu braucēju piedzīvoto negadījumu skaits

Apdrošinātāju rīcībā esošā informācija apstiprina, ka šogad par 39% palielinājies pieteikto negadījumu skaits, kas saistīti ar gūtajām traumām, braucot ar elektrisko skrejriteni, ja salīdzina datus ar pagājušā gada pavasara mēnešiem.

Vasaras brīvlaikā bērniem ir daudz brīva laika, dienas tiek pavadītas ārā un bieži bez pieaugušo uzraudzības. Un tāda pārgalvīga rīcība kā ātra braukšana, strauja manevrēšana pa ietvēm un dažādu triku izpildīšana ar elektrisko skrejriteni diemžēl nereti rada kritienus, lūzumus, smadzeņu satricinājumus, nobrāzumus. Tādēļ vecākiem būtu pilnīgi noteikti ar savām atvasēm jāizrunā, kā droši un atbildīgi pārvietoties ar elektrisko skrejriteni, un uzstāt par galvas un ķermeņa aizsargu obligātu lietošanu.

Savukārt arī pašiem pieaugušajiem vajadzētu kritiskāk izvērtēt savas braukšanas iemaņas, izvēlēto braukšanas ātrumu, un, kas ir vēl riskantāk – bērnu vizināšanu ar elektrisko skrejriteni.

Bērnu klīniskās universitates slimnīca (BKUS) ziņo, ka uzņemšanas nodaļā katru dienu vēršas un palīdzību lūdz bērni, kas savainojumus guvuši, braucot uz elektriskā skrejriteņa.

Bet traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca informēja, ka vasaras sākumā bija palielinājies trauma skaits, kas gūta gan braucot ar elektrisko skrejriteni, gan arī gājējiem gūstot traumas no sadursmes ar elektriskā skrejriteņa braucēju. Vairāk nekā pusei pacientu šīs traumas ir smagas, kuru seku novēršanai ir nepieciešama viena vai pat vairākas operācijas. Traumas visbiežāk gūst cilvēki bez pieredzes, braucot ar nomātiem elektriskajiem skrejriteņiem vai arī cilvēkiem alkohola reibumā.

Autortiesības © Aon Baltic Privātuma politika. Portāla noteikumi. Global Aon Statement.