Foto 07.03.2023

Kādēļ iegādāties ceļojumu apdrošināšanu

 

Ceļojumu apdrošināšana sniedz drošības sajūtu, un ļauj neuztraukties par lietām, kuras mēs nevaram ietekmēt vai kontrolēt. Taču mēs varam ļaut, lai par mums parūpējas citi, pēc iespējas samazinot mūsu zaudējumus.

Kādēļ vajadzētu iegādāties ceļojumu apdrošināšanu?
1. Traumas un vai negaidītas slimības ieplānot mums nav iespējams, tāpēc apdrošināšana būs kā drošības spilvens. Tieši ziemas un pavasara sezonā tas ir īpaši aktuāli, jo plosās gan gripa, gan Covid-19, gan citi vīrusi, kuru dēļ nākas atcelt braucienu pavisam. 
Tāpat ceļojumos nereti tiek iegūtas traumas, vēl risksntāk, ja ir jāveic medicīniska operācija vai jāpiedzīvo dārga glābšanas operācija, kā piemēram, evakuācija no kalna ar helikopteri. Tās ir milzīgas naudas summas, kuru dēļ var iedzīvoties ne tikai pamatīgā stresā, bet arī finansiālās grūtībās. 
2. Nedrīkst aizmirst apdrošināt arī paaugstināta riska aktivitātes, ja esat asu izjūtu cienītāji. Šis ir ļoti svarīgs punkts, jo parasti glābšanas operācijas uz kalna, ūdeņos un citās ekstrēmākās vietās ir daudz sarežģītākas un finansiāli dārgākas.
3. Arī atcelti, aizkavējušies lidojumu reisi ir ierasta parādība, kurus mēs nevaram ietekmēt.
Turklāt šajās situācijās strauji mainās pārējais ceļojuma plāns – gan rezervētā viesnīca, gan automašīnas noma, utt. Un zaudējuma apmēri var palielināties ļoti strauji.
4. Sabojāta, pazaudēta vai nozagta bagāža, kas var ietekmēt atpūtas baudīšanu. Ja ir ceļojumu apdrošināšana, tad ir iespēja sev sagādāt pirmās nepieciešamības lietas jau no pirmās ceļojuma dienas.  
5.Ceļojumu apdrošināšana pasargā arī tad, ja prombūtnes laikā jūsu īpašumā ir iekļuvis zaglis vai notikusi ugunsnelaime, tad iedzīves riska apdrošināšana atlīdzinās zaudējumus, kas radušies pēkšņu un neparedzētu notikumu rezultātā.
6. Arī pašā ceļojumā pastāv risks trešās personas mantai vai veselībai nejauši nodarīti zaudējumus.
Tādēļ ceļojuma apdrošināšana ar civiltiesiskās atbildības izmaksām, kas iekļauj arī juridiskās palīdzības izmaksas, ir neatsverams atbalsts. 
7. Šis punkts noteikti ir visnepatīkamākais, taču ir svarīgi atcerēties, ka pie lielas nelaimes – nāves gadījuma, radinieki noteikti vēlēsies repatriēt ķermeni uz dzimteni. Tās ir lielas izmaksas, kuras nevajadzētu uzgrūst uz radinieku pleciem. 
8. Iegādājoties apdrošināšanu jāpievērš uzmanību, lai polisē būtu iekļauti tev svarīgie riski. 
Savukārt, ja gada laikā ir paredzēti vairāki ceļojumi, tad ir vērts izskatīt ilgtermiņa ceļojumu apdrošināšanas iespējas. Tas ne tikai ietaupīs laiku, bet arī izslēgs iespēju, ka tiek aizmirsts par ceļojumu apdrošināšanas polises iegādi.  

Ceļojumu apdrošināšana būs tava drošības sajūta atrodoties tālu no mājām!

Autortiesības © Aon Baltic Privātuma politika. Portāla noteikumi. Cookie Preferences