Foto 15.03.2023

Ceļojuma apdrošināšana un EVAK karte

Kuram gan nepatīk ceļot? Taču, lai ceļojuma laikā nepiedzīvotu nepatīkamus pārsteigumus, der atcerēties par ceļojuma apdrošināšanu un EVAK karti.

Daudzi, pat pieredzējuši ceļotāji, bieži aizmirst vai līdz galam neizprot, ko mums sniedz EVAK karte un kāda ir atšķirība starp ceļojuma apdrošināšanu un EVAK karti.

Ceļojuma apdrošināšana

Dodoties uz ārzemēm, drošākais veids kā pasargāt sevi un savus ģimenes locekļus no neparedzētiem izdevumiem, ir ceļojumu apdrošināšana. Ikvienam ceļotājam ir jārēķinās ar zināmiem riskiem, no kuriem, neviens nevar būt pasargāts.

Pastāv daudz un dažādi ceļojumu riski, tādēļ ir izstrādātas dažādas ceļojumu apdrošināšanas programmas. Ceļojumus var iedalīt vairākās kategorijās:  komandējums vai atpūtas brauciens, ceļojums, kur līdzi tiek ņemts sporta inventārs utt. Tāpēc arī ceļojuma apdrošināšana pasargās no nejau;siem sporta inventāra bojājumiem vai pazaudēšanas riskiem, savienojuma reisa nokavēšanas riska, ja ceļojuma ietvaros paredzēta pārsēšanās no vienas lidmašīnas uz citu, utt. Visu programmu pamatā, protams, ir medicīniskās palīdzības izdevumu segšana, kas ietver arī tādas lietas, kā medicīniskā transportēšana, nelaimes gadījumi un repatriācijas izdevumi. Lai neapjuktu apdrošināšanas piedāvājumos iesakām vērsties pie tūrisma aģentūru speciālistiem, apdrošināšanas brokeriem vai kādas no apdrošināšanas kompānijām, kas izvērtējot Jūsu vajadzības spēs sagatavot visatbilstošāko apdrošināšanu.

Kas ir EVAK karte?

Valsts garantētā veselības apdrošināšana (EVAK) Nacionālā veselības dienesta (NVD) izsniegto Eiropas veselības apdrošināšanas karte, kas sniedz Jums iespēju saņemt valsts garantēto neatliekamo vai nepieciešamo medicīnisko palīdzību tādā pašā apjomā, kādā tā tiek nodrošināta tās valsts iedzīvotājiem. Šādu palīdzību sniegs ārstniecības iestādes un ārsti, kuri attiecīgajā valstī nodrošina valsts garantētos veselības aprūpes pakalpojumus. Pirms veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanas ārstniecības iestādē vai pie ārsta ir jānoskaidro, vai konkrētajā iestādē tiks akceptēta EVAK karte. Tāču jāņem vērā, ka EVAK karte nenodrošina bezmaksas pakalpojumus, neatbrīvo no pacienta iemaksām un nesedz repatriācijas izdevumus.

EVAK karti izsniedz bez maksas un to var saņemt Nacionālā veselības dienesta centrālajā birojā, kādā no NVD nodaļām uzrādot personu apliecinošus dokumentus, e- veselības vai www.latvija.lv portālā, vai pa pastu sūtot aizpildītu un parakstītu pieteikuma veidlapu.

EVAK neattiecas uz veselības aprūpes pakalpojumiem privātpraksēs un nesedz tādas izmaksas kā aizkavējies vai nokavēts lidojuma reiss, sabojāta vai nozaudēta bagāža.

Autortiesības © Aon Baltic Privātuma politika. Portāla noteikumi. Global Aon Statement.